Лисянська об'єднана територіальна громада

Офіційний портал

До уваги жителів громади! 1 травня 2019 року вступив в силу Закон України № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги». Він визначає та регулює значну частину взаємовідносин між споживачами та надавачами комунальних послуг, а також запроваджує низку змін у стосунках між надавачами та споживачами таких послуг. Одночасно Закон запускає ринок житлово-комунальних послуг, встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами та надавачами послуг, дає споживачам механізм захисту своїх прав. До обов'язкового переліку робіт (послуг), витрати на які включають до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, внесено технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Закон передбачає, що жителі повинні укласти угоди з надавачами комунальних послуг. Відтепер усі послуги надаються тільки на підставі договірних відносин. У Законі зазначено, що індивідуальний договір передбачає сплату абонплати та обслуговування виконавцем мереж лише до входу в будинок, а не до квартири. Отже, у разі необхідності ремонту мереж в під'їзді, витрати ляжуть на споживача. Водночас колективний договір передбачає обслуговування виконавцем мереж в будинку до входу в квартиру. Також тут відсутня абонплата. Відповідно до Закону, електрику й газ компанії постачатимуть споживачам виключно за індивідуальними договорами. Послуги з технічного обслуговування та поточного ремонту надаються виключно на платній основі, відповідно до укладеного договору. Стосовно решти послуг - опалення, постачання холодної води, водовідведення, вивезення…
Виконавчим комітетом Лисянської селищної ради було ініційовано проведення робіт по очищенню мулових ям КНС (каналізаційні насосні станції) № 1-2 на території Лисянської районної лікарні. Очищення проводилось за допомогою гідродинамічної установки (потужністю 300 атмосфер) та муловідсмоктувальної установки. Зазначені роботи було проведено вперше за весь період експлуатації насосних станцій, а це близько сорока років. Шар мулу на КНС № 1-2 місцями сягав більше 1,5 метра. Завдяки очищенню мулових ям зменшилось навантаження на насосні установки, менше забиваються різноманітними відходами – ганчірками, пляшками, предметами особистої гігієни, тощо. Також були очищенні несучі стіни нижче рівня наземної споруди насосної станції. Виконавчим комітетом Лисянської селищної ради планується очищення гідродинамічним методом інших проблемних ділянок самоплинного колектора в смт Лисянка та водяних резервуарів: на станції першого підйому в с. Семенівка, другого підйому в с. Дашуківка, а також водяного резервуару на території Лисянської районної лікарні.  
Для чого потрібне ОСББ?(об'єднання співвласників багатоквартирних будинків) Немало власників житлових приміщень нарікають на погану якість комунальних послуг та відсутність будь-якої відповідальності виконавців цих послуг перед споживачами. Коли ми бачимо занедбані під’їзди, зіпсовані дахи та брудні двори, то розуміємо, що ЖЕКи вже давно себе вичерпали та не в змозі вирішувати проблеми кожного будинку. Тому стан багатоквартирних будинків постійно погіршується, гроші кудись платяться, але разом з тим ЖЕК ніяк не вирішує ці питання.Перевагою ОСББ в цьому випадку є те, що на відміну від будинків комунальної власності, члени ОСББ самостійно визначають кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку, структуру і стиль управління, формують штатний розклад, персональний склад працівників та їх заробітну плату, мають право оптимального вибору виконавців житлово-експлуатаційних послуг (вивіз сміття, дезінфекція, ремонтних робіт), самі визначають черговість проведення поточного ремонту і головне - набувають реального впливу на якість цих робіт. ОСББ має більші, ніж окремі мешканці, можливості вимагати від постачальників комунальних послуг (теплоенерго, водоканал) виконання умов договорів, які воно уклало. ОСББ, як юридична особа, може отримувати кредит на проведення ремонтів, встановлення лічильників, облаштування прибудинкової території тощо. Після прийому будинку на свій баланс ОСББ може здавати у оренду допоміжні приміщення і скеровувати ці кошти на поліпшення технічного стану житла.